Home | Sitemap | Mail
     
METALURGIE
SiC METALURGICKÝ
SiC BRIKETY
FeSi
BRUSIVA
KARBID KŘEMÍKU FEPA
BÍLÝ KORUND FEPA
HNĚDÝ KORUND FEPA
ŽÁROMATERIÁLY
KARBID KŘEMÍKU
BÍLÉ KORUNDY
HNĚDÉ KORUNDY
TITANOVÉ BĚLOBY
TITANOVÁ BĚLOBA KTR 720
TITANOVÁ BĚLOBA KTR 600
TITANOVÁ BĚLOBA R02
MASTKY
ŘADA KT
ŘADA KTB
ŘADA CM
ŘADA SM
BAREVNÉ PIGMENTY
CHROMITÉ PIGMENTY
ŽELEZITÉ PIGMENTY
BURELY
SMĚSNÉ PIGMENTY
ORGANICKÉ PIGMENTY
PLNIVA
BARYTY
MLETÉ VÁPENCE


BRUSNÁ ZRNA
již od roku 1910

Jediný český výrobce zrn bílých korundů, třídění FEPA, P, mm.  Odmagnetizované pro keramiku,  od 30 um do 10 mm. Hnědé korundy třídění FEPA a mm, karbidy křemíku SiC třídění FEPA a mm, s různými obsahy majoritních frakcí. Materiály pro žárokrytí, korundové a karbidové oděruvzdorné vsypy do průmyslových podlah. Speciální směsi dle požadavků odběratelů.
Více na Korund Benátky s.r.o
SIC BRIKETY

OXID CHROMITÝ
 CR2O3
Oxid chromitý, chromitá zeleň, je syntetický pigment s vysokým obsahem CR2O3. Pro vysoký obsah Cr2O3 a vysokou teplotu tání - 2450 C - se hlavně používá jako přísada do vyzdívek pecí, při výrobě antikorozních a žáruvzdorných povrchů. Pro velmi vysokou světlostálost a stabilitu se používá při výrobě nátěrových hmot - při míchání s laciným černým pigmentem se dosahuje mnoha důležitých odstínů.
PIGMENTY A PLNIVA
 pro nátěrové hmoty, keramiku, plasty a barvené betony


Skladem stále kompletní sortiment titanových bělob, železitých a dalších pigmentů a plniv. Ekonomicky výhodné pigmenty s výbornou barvivostí, odolností a světlostálostí, pro použití jak ve stavebnictví pro probarvování zámkové dlažby, betonových dlaždic, střešní krytiny, omítek nebo asfaltu, ale i pro použití v barvířském, keramickém či jiném průmyslu. Všechny naše železité pigmenty jsou netoxické, bezpečné pro lidi i životní prostředí. 
PIGMENTY
do betonů

Doporučené dávkování pigmentů je 3-6 % na hmotnost cementu. Výsledný odstín a sytost závisí na obsahu pigmentu, ale i na odstínech písků i množství záměsové vody. Pigment doporučujeme rozmíchat na sucho před přidáním cementu a záměsové vody. Více na.
SPECIALISTÉ
na mleté mastky

Existuje mnoho typů mastku. Název mastek nepopisuje různorodost tohoto minerálu v přírodě. Na jedné straně je mastek čistý křemičitan hořečnatý, na straně druhé je to obecný výraz pro horniny obsahující více minerálů.Čistý mastek má chemický vzorec Mg3[Si4O10(OH)2]. Více na.


KORUND BENÁTKY
Výroba brusných zrn bílých, hnědých korundů a karbidů křemíku má v Benátkách nad Jizerou dlouholetou tradici. Od počátku minulého století až po současnost, brusné zrno původem z Benátek nad Jizerou, vždy patřilo mezi světově uznávané výrobky. Současný ucelený sortiment jediného výrobce zrn bílých korundů v České republice, začíná na zrnitosti F 16 a končí zrnitostí F 240. Dále je standardně vyráběno třídění 0-0,1 mm, 0-1mm, 1-3 mm, 3-5 mm, materiály pro žárokrytí a korundové směsi do průmyslových podlah. Všechny zrnitosti jsou vyráběny v několika jakostech, dle požadavků odběratelů. Zrna SiC jsou vyráběna obdobnou technologií jako zrna bílých korundů, v zrnitosti od F 16 do F 1200. www.korund.cz

INFORMAČNÍ OZNÁMENÍ
§ 25, 112/2016 Sb.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Authors: KORUND Benátky, s.r.o., Vyjaha & Kai