METALURGIE

BRUSIVA

ŽÁROMATERIÁLY

BAREVNÉ PIGMENTY

PLNIVA

 


 

 

Lacinější variantou barvení dozelena jsou různé směsné pigmenty, směsi železitých a organických pigmentů. Sice se tímto způsobem nedosahuje  tak výrazných zelených odstínů jako při použití  organických pigmentů, ale díky obsahům kysličníků železitých jsou výrazně stabilnější a odolnější.

 

CK 835 

 
univerzální zelený směsný pigment  

 

 

 

 K500  

ekonomický pigment hnědé barvy určený převážně do stavebního průmyslu se stálou cenou pod 22 Kč, extrémně stabilní anorganický pigment složený z oxidů železa a manganu 

 

 

 

Vyžádejte si kompletní informace, technické listy i vzorky zasíláme zdarma.

 

 
PRUSKÁ MODŘ

ŠMOLKA

 

Již v minulosti se přidávala do pracích lázní pro odstranění žlutavého nádechu praného prádla. Nyní se ze stejných důvodů ultramarín často přidává do pracích prášků.

 

PRACÍ PRÁŠKY

 

ŽELEZITÉ PIGMENTY

   Světlostálost železitých pigmentů je velmi vysoká. V minulosti se pro barvení do červena používaly rumělky neboli červené hlinky. Jsou to horniny s vysokým obsahem Fe2O3, drcené a mleté do požadované frakce. Zvětralé horniny, červená  půda si zachovávají stále stejný odstín i po mnoha miliónech letech. Pokud pigmenty obsahují stejné obsahy Fe2O3 bez jakýchkoliv jiných přísad, jejich světlostálost musí být také velmi vysoká.

A SVĚTLOSTÁLOST

 

KYSLIČNÍK CHROMITÝ

CR2O3

Jediné vhodné ekonomické řešení pro probarvování do zelena. Stabilní, žáruvzdorný, světlostálý pigment. Více na: 

   

KOLTEX COLOR, s.r.o.      2019

 

vyjaha&